O nas - PASIEKA SMARUJ

Idź do spisu treści

Menu główne:

O nas

Pasieka założona przez rodziców Wojciecha Smaruj została przez niego przejęta jako pasieka towarowa w 1987 roku .Znajduje się w miejscowości Modliszewo /k Gniezna w województwie wielkopolskim. Klimat jest tutaj łagodny, występują wczesne pożytki wiosenne – głównie rzepak ozimy i akacja, a także lipa . 

Celem działalności pasieki jest uzyskanie pszczół zdolnych do wczesnego rozwoju i lepszego wykorzystania pożytków przez poprawę zimowania pszczół i poprawę wczesnego rozwoju, ale także silnie rozwiniętej cechy łagodności i miodności w całym sezonie.

Od 2000r. w pasiece realizowany był program krzyżowniczy dla linii Wielka, a od 2003 r. wdrożony jest program genetycznego doskonalenia dla linii rasy kraińskiej Wielka.
Właściciel pasieki – Wojciech Smaruj od 1996 roku prowadzi wychów, a od 14 lat także inseminację matek pszczelich. W tym czasie unasienił ok. 45 000 matek. 

Obecnie wraz z synem Maciejem prowadzą pasiekę hodowlaną ,opierając produkcję matek głównie na matkach inseminowanych sztucznie sprzedawanych na terenie całej Polski ale też za granicą, oraz produkcję towarową , pozyskując kilka rodzajów miodu. Pszczelarze gospodarują na ulach wielkopolskich 10-ramkowych.
Nasza pasieka jest Członkiem Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego